czwartek, 3 maja 2012

Spójnia Zebrzydowice - Beskid Brenna 03.05.2012

Dzisiaj w Zebrzydowicach pojawiłem się po raz setny na meczu miejscowej Spójni. Liczba ta jest podana przeze mnie w przybliżeniu ponieważ nie pamiętam wszystkich meczów zwłaszcza z lat mojej młodości. Nie zmienia to jednak faktu, iż obiekt ten jest zdecydowanie najczęściej odwiedzanym przeze mnie w czasie meczów piłkarskich. Gospodarze odnieśli zwycięstwo nad Beskidem Brenna 1-0 po strzale rezerwowego Polaka w drugiej połowie. Był to jednocześnie mój oficjalny mecz seniorów nr 98 w sezonie.

Spójnia Zebrzydowice - Beskid Brenna 03.05.2012 (1-0)
7-Poziom Att:? H:16.00
Cena:5zł
FOT MOV
Stadion Spójnia Zebrzydowice

P. Morcinek (31l.) w bramce seniorów Spójni z krótkimi przerwami od około 12 lat. Swego czasu rzekomo był nim zainteresowany Górnik Zabrze. W dzisiejszym meczu kilka ładnych interwencji i na zero w tyle.

Wydarzeniem dnia był powrót Weisberga po kontuzji. Zawodnik o dużych możliwościach, który bez problemu poradziłby sobie minimum w 4 lidze.  Na szczęście woli grać w Zebrzydowicach (7-poziom rozgrywkowy).

Trybuna główna w Zebrzydowicach znajduje... za bramką.

Bramkarz Brennej-Legierski ma najładniejsze przezwisko jakie słyszałem. Wołali na niego "Legia". Nie popisał się jednak przy strzale Polaka. Słaby strzał w środek bramki z 16 metrów i piłka o dziwo po rękach bramkarza wpadła do siatki.

W przerwie spiker ogłosił iż w meczu gra chyba najstarszy zawodnik całej A-klasy. Mowa o Bogusławie Gredka (ur. w 1966r.).

Strzelec dzisiejszej bramki: Kamil Polak. Pięć lat temu Polak w meczu sparingowym przeciwko grającej jeszcze wtedy w Ekstraklasie Odrze Wodzisław także strzelił bramkę przez co zapisał się w historii klubu. Mecz wygrali jednak goście 10-1.

Do ciekawego wydarzenia doszło kiedy sfaulowany został zawodnik Brennej. Koledzy z drużyny zgodnie zaczęli wołać w stronę ławki rezerwowych, że zawodnik jest do zmiany. Okazało się że limit zmian został już wyczerpany. Po 2 minutach zawodnik doznał cudownego uzdrowienia i dograł mecz do końca.

Krzesełka w Zebrzydowicach pochodzą ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie.