poniedziałek, 19 listopada 2012

Banik Ostrava - 1. FC Slovacko Uherske Hradiste 17.11.2012

Po meczu w Ludgerovicach pojechałem na mecz Banika. Ostatnio na Bazalech byłem ponad dwa lata temu i wynudziłem się wtedy za wszystkie czasy, więc było duże prawdopodobieństwo, iż tym razem będzie ciekawiej.

Banik Ostrava - 1. FC Slovacko Uherske Hradiste 17.11.2012 (2-1) 1-Poziom-Czechy
Att:5569 H:16.00
Cena:80Kc
FOT MOV7/8
Stadion Bazaly (Ostrava)

Odkąd pamiętam parkingi  przy stadionie zawsze były bezpłatne co jest niewątpliwie plusem. Dodatkowo można zaparkować pod dachem tj. pod wiaduktem pobliskiej drogi.

Trybuna kryta z zewnątrz.
Pod trybuną krytą w klubowej knajpie do skorzystania z WC zaprasza sam Pierluigi Collina...

...a pod sufitem wisi obraz Matki Boskiej Banikowskiej.

Wejścia na sektory trybuny otwartej.

Widok z korony stadionu Bazaly. W Czechach o ile się nie mylę równie wysoko można oglądać mecze jeszcze tylko na stadionie Juliska należący do Dukli Praga.

W tym momencie przypomniał się trochę Mundial France'98

Nad trybuną krytą wyłania się obraz na miasto.

Oprawa Banika na wyście piłkarzy. Link do Filmu.

Na meczu pojawiła się także spora grupa kibiców 1. FC Slovacko. Link do Filmu.

Bramborak za 40Kc czyli nasz placek ziemniaczany ;)

Transparenty zachęcające kibiców do wyjazdu na mecz do Pragi przeciwko Slavii.

Na ostravskim stadionie na każdym kroku można spotkać wlepki GKS-u Katowice.

Kotel czyli młyn miejscowych. Na filmie (Link) próbka ich możliwości w tym meczu a także w dalszej części filmu doping Slovacka.

W pierwszej połowie wróciły stare demony, ponieważ mecz był tak samo nudny jak podczas mojej ostatniej wizyty w Ostravie. Po przerwie obraz gry na szczęście uległ zmianie. Najpierw na prowadzenie wyszedł Banik. Pod koniec spotkania goście wyrównali. Z remisu cieszyli się jednak tylko 2 minuty, kiedy ponownie gola zdobył Banik. Wynik już się nie zmienił, a zwycięstwo pozwoliło gospodarzom odbić się od dna w ligowej tabeli.