wtorek, 13 listopada 2012

LKS Skrbeńsko - KS 27 Gołkowice 10.11.2012

Do leżącej obok Wodzisławia Śląskiego Gminy Godów należy siedem sołectw. W sześciu z nich działają kluby piłkarskie spośród których LKS Skrbeńsko podejmował w dniu 10.11.2012 KS 27 Gołkowice w meczu derbowym A-klasy rybnickiej.

LKS Skrbeńsko - KS 27 Gołkowice 10.11.2012 (0-6) 7-Poziom
Att:200 H:13.30
Cena:5zł
FOT MOV1/3
Stadion LKS Skrbeńsko

Są takie kluby piłkarskie w Polsce do których z mojego domu najbliższa droga prowadzi przez Czechy, spośród których właśnie do Skrbeńska mam najbliżej.

Kibice za bramką oglądają mecze z poziomu zero.

Drużyna z Gołkowic jest beniaminkiem A-klasy rybnickiej w której obecnie radzi sobie bardzo dobrze.

Cały mecz toczył się pod dyktando klubu z Gołkowic, za wyjątkiem początku drugiej połowy, kiedy Skrbeńsko chciało odrobić dwubramkową stratę z pierwszej połowy. Ostatecznie mecz derbowy zakończył się sensacyjnym wynikiem 0-6. Na pierwszym filmie (Link) prawdopodobnie bramka na 0-2 natomiast na drugim filmie (Link) bramka na 0-6.

Zawodnik klubu z Gołkowic - Tomasz Świerzyński. Jeszcze parę lat temu zawodnik klubu Ekstraklasy, Odry Wodzisław w której rozegrał kilka spotkań i strzelił jedną bramkę.

Styl, bluza, spodnie bramkarza Skrbeńska a'la dobre lata 90-te.
Piotr Szwajlik - Były zawodnik Spójni Zebrzydowice. W Zebrzydowicach był grającym trenerem, podobnie jak obecnie w Skrbeńsku. Na filmiku (Link) Szwajlik w akcji oraz w/w Świerzyński.
Na boisku w Skrbeńsku sędzia asystent lub jak kto woli boczy czy liniowy nie ma zbyt wiele miejsca na wykonywanie swoich obowiązków co widać na zdjęciu.

Po drugiej stronie jest już zdecydowanie lepiej. Na koniec dwa słowa o frekwencji. Doliczyłem się 200 widzów co jest bardzo dobrym wynikiem jak na ten poziom rozgrywkowy.