niedziela, 4 sierpnia 2013

KS 27 Gołkowice - Energetyk ROW II Rybnik 03.08.2013 Boisko Olza Godów

Powtórkę meczu w Gołkowicach planowałem od jakiegoś czasu, ponieważ podczas mojej ostatniej wizyty zaliczyłem raptem kilkadziesiąt minut spotkania. Źle jednak wybrałem, ponieważ mecz przeniesiono do oddalonego o 2km Godowa. Tym sposobem po raz trzeci pojawiłem się na obiekcie Olzy Godów.

KS 27 Gołkowice - Energetyk ROW II Rybnik 03.08.2013 (3-1) Okręgowy Puchar Polski (Rybnik)
Att:110 H:17.00
Cena:0zł
FOT MOV
Stadion Olza Godów

Mecz rozegrano w ramach pierwszej rundy Okręgowego Pucharu Polski (Rybnik). KS 27 Gołkowice to drużyna, która dopiero co awansowała do III grupy Katowickiej Ligi Okręgowej (6-Poziom). Rezerwy ROW-u to ten sam poziom rozgrywkowy z tą różnicą, iż grać będą w I grupie Katowickiej.

Początek spotkania to sporo walki w środku pola.

Pod koniec pierwszej połowy coraz bardziej wyraźna przewaga gospodarzy została potwierdzona bramką po strzale zza pola karnego.

W białej koszulce strzelec pierwszej bramki: Tomasz Świerzyński (kiedyś gościł już na moich łamach). Sześć lat temu strzelił nawet bramkę w... Ekstraklasie.

Dwa słowa o strojach rezerw ROW-u Rybnik. Nad numerem widnieje nazwa KS Wielopole. Drużyna o takiej nazwie grała parę lat temu w podokręgu Rybnik. Później na skutek jakiegoś połączenia/przejęcia zmieniła nazwę na Energetyk ROW II Rybnik. Swe domowe mecze o ile się nie mylę rozgrywa właśnie w Wielopolu (dzielnica Rybnika) a nie na bocznych boiskach ROW-u. Pod numerem natomiast dany zawodnik miał przezwisko lub nazwisko.

Jak na prawego obrońcę to chyba trochę za mało wzrostu miał ten zawodnik.

Druga połowa to już wyraźna przewaga Gołkowic (min. druga bramka Świerzyńskiego). W końcówce goście strzelają jednak honorową bramkę i mecz kończy się wynikiem 3-1 co wiązało się z awansem KS 27 do kolejnej rundy.