środa, 20 listopada 2013

Pierwszy Chwałowice (Rybnik) - TKKF Zuch Orzepowice (Rybnik) 16.11.2013

W mojej okolicy zaplanowano jeszcze tylko dwa piłkarskie weekendy w niższych ligach. Za tydzień a dokładnie 24.11.2013 jako ostatnia rozgrywki zakończy A-klasa Rybnik. Niniejszego weekendu wybrałem się na mecz wspomnianej ligi na derby Rybnika.

Pierwszy Chwałowice (Rybnik) - TKKF Zuch Orzepowice (Rybnik) 16.11.2013 (1-2) 7-Poziom
Att:70 H:13.00
Cena: 0zł
FOT MOV
Stadion Pierwszy Chwałowice

Napis Gladiators ROW Rybnik na murze obiektu Pierwszego Chwałowice.

Stare nieczynne kasy.

Logo klubu a zaraz po prawej główne wejście na obiekt, brama wjazdowa oraz dwa sklepy z artykułami spożywczymi "wtopione" w murowane ogrodzenie stadionu. Jak można się zorientować, kateringu na mecze zamawiać nie trzeba :).

Derby Rybnika już za chwilę. Swoją drogą do meczów derbowych miasta Rybnik dochodzi często, ponieważ w A-klasie gra aż 7 klubów z tego miasta.

Kolejna sędzia w Podokręgu Rybnik. Gdy zauważyła, że siatka nie jest dobrze przymocowana do poprzeczki, z pomocą przyszedł bramkarz Orzepowic. Zadowolona sędzia pożyczyła nawet swoją chorągiew.

Na początku meczu trochę gryzł w gardło dym z widocznego komina kopalni.

Po tym strzale padł gol dla Orzepowic.

Radość po bramce.

W drugiej połowie za bramką pojawiła się wyraźna mgła. Niestety wraz z mgłą przyszło zimno. Jak do tej pory to właśnie na tym meczu tej jesieni najbardziej wymarzłem.

Jeden z mniejszych zawodników jakiego widziałem w dorosłej piłce. Z całym szacunkiem ale z tyłu ten Pan wyglądał najwyżej na 15 lat.

Tymczasem na trybunie krytej...

Mecz się kończy, flaszki puste, pora do domu.
Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, bo już w pierwszej minucie zdobyli gola. W sam raz bramkę zdążył Daniel, który prowadzi blog Groundhopping Polska. Na jego szczęście mecz opóźnił się o parę minut, właśnie z powodu wyżej opisywanej źle umocowanej siatki. Jeszcze w pierwszej połowie goście wyrównali a na początku drugiej połowy po ładnym strzale z 25 metrów wyszli na prowadzenie. Drużyna Pierwszego jakoś za wszelką cenę nie dążyła do wyrównania i tym sposobem mecz wygrał Zuch z Orzepowic. Po tej kolejce obie ekipy zajmują odpowiednio 13 i 3  pozycję.