środa, 18 grudnia 2013

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 14.12.2013

Tego weekendu w połowie grudnia mogłem sobie spokojnie w ciepłym domu oglądać mecze w TV przełączając pomiędzy ligą angielską a hiszpańską. Jednak jakoś tak ciągnie człowieka na mecz pomimo zimna, a grzechem byłoby nie skorzystać, skoro to była to ostatnia kolejka Ekstraklasy w tym roku. Wybór padł na Wrocław, ponieważ dopiero co PolskiBus rozpoczął kursy z Katowic dosłownie za parę złotych. Pod stadionem okazało się także, że najtańszy bilet nie kosztuje jak myślałem 26 zł a 10 zł!

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 14.12.2013 (0-0) 1-Poziom
Att:8456 H:18.00 Cena:15zł FOT MOV
Stadion Miejski (Wrocław)

W dniu meczu obok ratusza na wrocławskim rynku odbył się kiermasz przedświąteczny.

To już moja trzecia wizyta na meczu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Wcześniej byłem tutaj na spotaniach: Polska-Włochy (Towarzyski) i Grecja-Czechy (EURO2012).

Czyżby to ta słynna Brama Ligi Mistrzów? :)

Na meczu pojawiła się około 100-osobowa grupa fanów z Gliwic. Na początku meczu oczywiście odśpiewali, że są zawsze tu i tam gdzie ich Piast gra. Później z ich dopingiem było co najmniej dobrze i często byli lepiej słyszalni niż fani Śląska.

Kiepska jest widoczność na Miejskim we Wrocku... mogłem kupić bilet bliżej środka boiska... wtedy widoczność byłaby zdecydowanie lepsza :P.

Stadion nie wypełnił się nawet w 1/4.

Młyn Śląska Wrocław dopingował na dobrym poziomie, chociaż z przerwami. Pirotechnika niestety z wiadomych względów na zero.

W przerwie meczu TV NC+ przeprowadziła wywiad z Waldkiem Kiepskim :P.

Od początku meczu widać było, że Piast na pewno nie przyjechał się bronić, który dążył do strzelenia bramki. W drugiej połowie Śląsk był już zdecydowanie lepszy, a gliwiczanie cofnęli się do obrony. Bramki jednak nie padły i tym sposobem zarówno pierwszy jak i ostatni mecz w 2013 roku na którym byłem zakończył się wynikiem 0-0. Co ciekawe oba mecze oglądało około 8,5 tysiąca widzów (ten pierwszy to było spotanie: Banik Ostrava - Dynamo Czeskie Budziejowice).

Po tym meczu obie drużyny zajmują odpowiednio 13 i 11 miejsce w tabeli.