wtorek, 27 maja 2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 22 kolejki B klasa Rybnik sezon 13/14.

Płomień Czuchów (Czerwionka-Leszczyny) - MKS Czerwionka (Czerwionka-Leszczyny) 25.05.2014 (0-1) 8-Poziom
Att:270 H:17:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion Płomień Czuchów

Obiekt w Czuchowie już kiedyś zaliczyłem. Niestety nie było to jednak całe spotkanie - Link. Nadarzyła się okazja i to nie byle jaka aby uzupełnić braki. W Czuchowie miały odbyć się derby miasta Czerwionka - Leszczyny.

Gospodarze na niebiesko.

Miałem do wyboru następujące miejsca na obiekcie. Siedzące w słońcu albo stojące w cieniu. Wybrałem tą pierwszą opcję i nie żałowałem.

Widoczny w tle budynek klubowy nie robi wrażenia...

...za to trybuna kryta już tak. :P

Murawa chyba dobrze się prezentowała.

"Listek"???

Walka, walka.

W Czerwionce-Leszczynach kibice Piasta Leszczyny i Płomienia Czuchów chyba się umówili. Tydzień temu Piast odpalił parę petard hukowych i świecę dymną. Dzisiaj Czuchów zrobił to samo.

Liczyłem widzów w czasie meczów, liczyłem i końca nie było widać. Ostatecznie było ich prawie 300. To fantastyczny wynik jak na B-klasę. Było ich nawet więcej niż dzień wcześniej na meczu... Hutnika Nowa Huta (Kraków) - Link.

Wyróżniający się zawodnik gości z "dychą" na plecach. Miał bardzo dobry ciąg na bramkę przez co gospodarze mieli mnóstwo kłopotów z jego powstrzymaniem.

Zawodnik Czuchowa niczym rugbysta.

Jak na derby przystało, spotkanie nie było nudne. Przewagę w pierwszej połowie mieli goście i potwierdzili to bramką. Strzał by silny po ziemi z pola karnego. Bramkarz co prawda zdołał stopą sparować nieco piłkę ale i tak wpadła do bramki. Druga połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. W nagrodę otrzymali rzut karny w samej końcówce meczu. Wykonawca strzelił jednak Bogu w okno (Sytuacja na moim skrócie filmowym) i to ostatecznie goście wygrali 0-1. Obie ekipy walczą obecnie o 3 miejsce w tabeli.

Z tego co mi wiadomo w mieście Czerwionka-Leszczyny nie mieszkają sami grzeczni chłopcy. Dla bezpieczeństwa na meczu było obecnych kilkoro policjantów. Do żadnych zajść między kibicami jednak nie doszło. Funkcjonariusze musieli tylko trochę się nasłuchać, kiedy jeden miejscowy kibic "rzucał" w ich kierunku hasło: "Piłka Nożna bez policji".