niedziela, 7 września 2014

TJ Nebory (Třinec) - FK Chlebovice 1963 (Frydek-Mistek) 07.09.2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 5 kolejki, Okresní přebor - Frýdek-Místek: 2014/2015.

TJ Nebory (Třinec) - FK Chlebovice 1963 (Frydek-Mistek) 07.09.2014 (2-3) 8-Poziom-Czechy
Att:130 H:16:30 Cena: 20Kc FOT MOV
Stadion TJ Nebory

Niemal każdy klub niższych czeskich lig ma taki bilet. Nuda, nuda, nuda

Obiekt jest położony w spokojnej, drzewiastej okolicy.

Co ciekawe aby dojechać na boisko trzeba pokonać drogowy znak zakaz wjazdu, poza zawodnikami i działaczami klubu - Paranoja. Oczywiście nie miałem zamiaru parkować gdzieś pół kilometra od stadionu.

Eleganckie składane ławeczki.

Murawa pierwsza klasa a pod bramkami...

...nie ma nawet skrawka widocznej ziemi.

Budynki klubowe oraz...

...już włączona tablica świetlna. :P

Stadion dysponuje nawet ciekawą mini trybuną.

Promień jednego metra w czeskim rozumieniu.

Na bocznym boisku kończył się mecz juniorów. W tym czasie na trybuny boiska pierwszej drużyny...

...schodzili się pierwsi kibice.

Goście na czerwono.

Klub TJ Nebory dysponuje w czasie meczów szerokim asortymentem kateringowym. Jest zarówno coś na ząb jak i do gaszenia pragnienia. :)

Drużyna TJ Nebory w ostatnim czasie w przerwach rozgrywkowych często rozgrywa sparingi z polską Spójnią Zebrzydowice.

W pewnym momencie sędzia główny zwrócił się na odległość z zapytaniem do widocznego sędziego liniowego, dla kogo piłka przy wznowieniu gry. Pokiwał głową że też nie wie. Ostatecznie grę wznowiła drużyna, która pierwsza chwyciła piłkę. :)

Trybuna za bramką blisko boiska jak w Anglii.

Budynki klubowe i góralskie klimaty.

Co gotowano w tym kotle to ja nie wiem.

Kolejka do punktu kateringowego.

Przerwa miała się już ku końcowi a dokładnie była już jej 15 minuta, kiedy sędzia główny postanowił uciąć sobie rozmowę. Pewnie na temat czy opona w samochodzie jest już pełna.

Wszyscy gotowi, można zaczynać? Druga połowa na start.

Taki dzwoneczek rozbrzmiewał przed jakimkolwiek komunikatem spikera.

Na zakazie.

Zbiórkę za bilety rozpoczęto pod koniec przerwy w meczu. Kiedy kupiłem bilet to po chwili przemieściłem się w inne miejsce. Tam oczywiście też doszli do mnie i ponownie chcieli mnie "skasować". Bez pokazywania wejściówki dogadałem się jakoś żebym nie płacił ponownie.

Tuż obok boiska znajduje się plac zabaw dla najmłodszych.

Kiedy jeden z zawodników gospodarzy po faulu otrzymał czerwoną kartkę, widoczny zawodnik z numerem 15 pokazał mu palcem wskazującym kierunek do szatni, analogicznie zaraz za sędzią głównym. Schodzący zawodnik TJ Nebory wpadł w szał i uderzył go otwartą ręką w twarz.

Spotkanie dobrze rozpoczęli goście, którzy szybko prowadzili po trzech golach. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili  kontaktową bramkę. Po przerwie dorzucili drugiego gola ale do remisu już nie doprowadzili. Po ciekawym i szybkim meczu jak na ósmy poziom rozgrywkowy, goście wygrali 3-2.