poniedziałek, 17 listopada 2014

Szombierki Bytom - Pniówek Pawłowice Śląskie 15.11.2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 20 kolejki: III liga 2014/2015, grupa: opolsko-śląska.

Szombierki Bytom - Pniówek Pawłowice Śląskie 15.11.2014 (1-0) 4-Poziom
Att:200 H:13:00 Cena: 10zł FOT MOV
Stadion Szombierek Bytom

Bilet sporych rozmiarów, który był sprawdzany oczywiście przy wejściu na teren obiektu jak i na trybunę!

Było kilka powodów aby odwiedzić klub Szombierki Bytom: Min. to były klub z Ekstraklasy, który był w 1980 nawet Mistrzem Polski! Wtedy ekstraklasę opuściła inna drużyna z Bytomia, czyli Polonia. Magnesem był także sam stadion, który gabarytowo był na tą chwilę chyba największym, którego nie widziałem na Górnym Śląsku.

W oddali trybuna główna i budynek klubowy.

Po meczu odkryłem, iż inni moi znajomi co byli tutaj na meczu także fotografowali wiszące logo na budynku klubowym.

Dach i krzesełka pod dachem to chyba jedyne nowe elementy na tym stadionie. Jeżeli chodzi o stadion to został wybudowany w 1968 roku.

Klub oferuje bogatą ofertę kateringową. Na meczu było piwo i kiełbaski.

Stojące słupy to chyba elementy starego dachu.

O ile się nie mylę to na tym stadionie odbywają się wyścigi psów. Na zdjęciu boksy startowe.

Sektor gości pozostał pusty. Kibice Pniówka woleli usiąść wśród miejscowych.

Spiker przywitał widzów wiązanką typu... "Witam wszystkich na meczu rundy wiosennej, pogoda jak w marcu". Kolejkę tą rozegrano właśnie awansem ze względu na sprzyjającą pogodę.

Kilkanaście osób oglądało spotkanie spoza stadionu.

Piłkarze na boisko wychodzili specjalnym tunelem z siatki, umiejscowionym na wale ziemnym trybuny. Podobne rozwiązanie widziałem wcześniej tylko raz i także w... Bytomiu, na stadionie Polonii.

Gospodarze w tradycyjnych zielonych strojach. O tej samej godzinie odbył się w tym mieście inny mecz tej samej ligi czyli: Polonia Bytom - Ruch Zdzieszowice.

Ekipa lokalnej telewizji pojawiła się na początku 2 połowy po czym zwinęli się ze swoją kamerą tuż przed jedyną bramką meczu, która padła w 59 minucie. Pewnie śpieszyli się aby zrobić relację z CAŁEGO spotkania. W sumie nawet dobrze się stało ponieważ zasłaniali mi widok.
Bramka po ładnym strzale jest dostępna natomiast na moim filmie w 1:10 min. Proroczo w duchu pomyślałem sobie... oni sobie poszli, a teraz będzie brama.

Jak napisałem powyżej spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 czyli takim wynikiem jak zakończył się poprzedni mecz Szombierek na tym stadionie z 11 listopada. Ważne to o tyle, iż na tym meczu miałem się pojawić pierwotnie. Początek dzisiejszego spotkania było bardzo nudne. W pierwszych 4 minutach zawodnicy wykonywali chyba 10-15 rzutów z autu. Druga połowa była już jednak ciekawsza. 9 i 12 - pozycje klubów po tej kolejce.