środa, 1 kwietnia 2015

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Forteca Świerklany 01.04.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Puchar Polski 2014/2015, grupa: Śląski ZPN - Rybnik: Mecz finałowy.

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Forteca Świerklany 01.04.2015 (4-0)
Okręgowy Puchar Polski (Rybnik) Att:140 H:17:00 Cena: 8zł FOT MOV
Stadion MOSiR (Jastrzębie-Zdrój)

Bilet, na tak prestiżowy mecz finałowy, został żywcem wzięty ze spotkań ligowych. Na co dzień gospodarze reprezentują 4 poziom, natomiast goście 5 poziom.

Patrz uważnie w lusterka. Nigdy nie wiadomo, kiedy wyłoni się stadion. :)

Wlepka dotycząca pewnego Dawida.

Wlepka fan clubu z Cieszyna.

Forteca na niebiesko.

Dzień przed meczem prognozy pogody na to spotkanie nie były korzystne. Na początku meczu nie było jednak tak źle, ponieważ słońce tak mocno świeciło, że niektórzy kibice zdejmowali kurtki. Pod koniec pierwszej połowy pojawiły się jednak chmury. Momentalnie się ochłodziło, spadł niewielki deszcz, oraz słychać było grzmoty od burzy.

W drugiej połowie ponownie się rozpogodziło, ale było już bardzo chłodno i wietrznie.

Reasumując temat pogody, chyba był to mój pierwszy taki mecz, gdzie podczas jego trwania odczułem tak dużą różnicę odczuwalnej temperatury. Na moje około było to co najmniej 15 °C różnicy.

Jak chodzę na mecze GKS-u na Harcerską to tak mało widzów jeszcze nie widziałem (około 140 osób). Kibice kompletnie odpuścili finał Pucharu Polski (!!!) na rzecz jednego z meczów finałowych w hokeju na lodzie pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Tychy, który był rozgrywany niemal o tej samej porze. Puste było nawet krzesełko od Pana Zbyszka. Policji także nie było na jak i obok stadionu. Słychać było jedynie jak przejeżdżają na sygnale nieopodal stadionu. Jeden z kibiców powiedział, że to pewnie fani Fortecy są eskortowani. W tym momencie wyśmiany został przez kolegów, ponieważ faktycznie jechali pod halę hokejową.

Pan z podokręgu musiał mnie przeprosić na schodach, aby mógł dalej iść z pucharami i dyplomami.

W drugiej połowie mocno wiało. Podczas wykonywania jednego z rzutów rożnych przez gospodarzy, ktoś z trybun krzyknął: "Poczekaj na lepszy wiatr". :P

Pierwsza połowa była ciekawa, ale bez goli. W drugiej połowie na szczęście tempo nie siadło, pewnie z powodu chłodu, no i w końcu padły bramki. Drużyna z Jastrzębia była zdecydowanie lepsza i wygrała ten mecz 4-0. Po ostatnim golu w doliczonym czasie gry, z rzutu karnego, sędzia od razu zakończył mecz. Bramka dostępna na filmie.