Fotorelacja wraz z opisem z meczu 20 kolejki: Klasa A 2014/2015, grupa: Rybnik.

Górnik Radlin - MKS 32 Radziejów (Rybnik) 25.04.2015 (1-2) 7-Poziom
Att:115 H:16:00 Cena: 5FOT MOV
Stadion Górnik Radlin

Wejście na mecz kosztowało 5 zł, pomimo tego, iż na bilecie widniała cena 3 zł.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, porównując do mojej poprzedniej wizyty, to brak klubowych malowideł na ścianach budynków ze zdjęcia.

Jeszcze na dwie godziny przed meczem nie wiedziałem, czy pojadę na domowy mecz Górnika Radlin, czy też Ruchu Zdzieszowice.

Drużyna z Radlina w sezonie 1950/1951 zdobyła wicemistrzostwo... Ekstraklasy! Był to jedyny taki sezon ligowy, gdzie mistrzem Polski był zdobywca... Pucharu Polski. Nie wiem niestety czy tutaj rozgrywali wtedy swoje mecze. W każdym razie mam do zaliczenia jeszcze domowe mecze 1.FC Katowice i Szczakowiankę, jeżeli chodzi wszystkie śląskie drużyny, które grały w Ekstraklasie.

Goście w barwach a'la Górnik Radlin, czyli na niebiesko-biało.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Radlin jest za Ruchem Chorzów.

"Słonik" gospodarzy.

Sędzia, potocznie nazywany przez miejscowych Grzywą.

Jak na koniec kwietnia pogoda bardzo dopisała.

Najlepsze pomysły na grę swoich pupili z Radziejowa miał ten oto kibic, przez co na trybunach było wesoło.

Momentami nawet z dwóch radiowozów oceniali pracę sędziego policjanci. :)

Pierwsza połowa i początek drugiej była bardzo nudna. Spotkanie zdecydowanego tempa nabrało dopiero w ostatnich 20 minutach meczu. Wtedy najpierw na prowadzenie wyszli goście, po strzale głową (bramka na moim filmie). W doliczonym czasie gry padł drugi dla Radziejowa. W tym momencie 80% publiczności opuściło już trybunę główną (zdjęcie). Tuż przed końcowym gwizdkiem padł honorowy gol dla Radlina. Wynik końcowy 1-2. Pozycje w tabeli: okolice 11 i 2 miejsca.