wtorek, 14 lipca 2015

Polonia Niewiadom (Rybnik) - Jedność Rogoźna (Żory) 12.07.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu barażowego o udział w rozgrywkach A-klasy (Rybnik) w sezonie 2015/2016.

Polonia Niewiadom (Rybnik) - Jedność Rogoźna (Żory) 12.07.2015 (2-0) Baraż o A-klasę (Rybnik)
Att:130 H:18:00 Cena: 0FOT MOV
Stadion OR-S Ruda MOSiR Rybnik (sztuczna trawa)

Moja wakacyjna przerwa w tym roku w oglądaniu na żywo meczów piłkarskich mogła potrwać nawet 5 tygodni. Na szczęście stało się jednak inaczej i dosyć niespodziewanie już po trzech tygodniach udałem się na mecz. Po tym jak nowo powstały Młodzieżowy Klub Piłkarski Odra Centrum Wodzisław Śl. przystąpi w nowym sezonie już od rozgrywek A-klasy (!!!), władze Podokręgu Rybnik wymyśliły sobie, aby w tej właśnie A-klasie grało 18, a nie 17 drużyn. Aby skład A i B klasy w nowym sezonie był parzysty, konieczne było rozegranie "na szybko" dwóch baraży, o których jeszcze 2-3 tygodnie temu nikomu się nawet nie śniło. Oba mecze zaplanowano na boisku ze sztuczną nawierzchnią obok Stadionu Miejskiego w Rybniku, albo jak kto woli...

...obok kąpieliska Ruda. Na pierwsze spotkanie o godzinie 15:00, niestety się nie wyrobiłem. Rezerwy KS 27 Gołkowice (3 miejsce na koniec sezonu klasy C, nie dające awansu) wygrały z LKS Zwonowice 2-1 (13, czyli przedostatnie miejsce na koniec sezonu klasy B, spadek). Zwycięstwo pozwoliło im awansować do B-klasy. W drugim spotkaniu miała się spotkać Polonia Niewiadom (Rybnik) (15, czyli przedostatnie miejsce na koniec sezonu klasy A, spadek) z Jednością Rogoźna (Żory) (3 miejsce na koniec sezonu klasy B, nie dające awansu).

Obok boiska ze sztuczną nawierzchnią są dwie płyty z naturalną trawą. Mecze niestety zaplanowano jednak na sztucznym trawniku.

Rogoźna w fioletowych koszulkach.

Trybuna na górce.

Trener drużyny Polonii.

Zaskoczyła mnie liczna widzów na tym spotkaniu, która wynosiła grubo ponad setkę. Część z nich usiadała na trybunach jak na moje oko przeniesionych  z obiektu z pobliskiego Wielopola.

Tej fotki bym pewnie nie zamieścił ale ta pani tak przez cały mecz był zajęta. :)

W oddali jupitery wspomnianego powyżej Stadionu Miejskiego, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze i żużlowcy ROW-u Rybnik.

Sędzią głównym był Pan Frenke. Jeszcze w czerwcu widziałem go w roli asystenta na meczu w Zebrzydowicach.

Podobnie jak w pierwszym meczu, także i w tym w pierwszej połowie bramek nie było. Spotkanie nie było jednak nudne chociażby z tego powodu, iż bramkarze popisali się kilkoma efektownymi interwencjami. W drugiej połowie, głównie za sprawą piłkarzy Polonii, mecz ożywił się znacząco, pomimo panujących duszności. Mimo wielu ataków długo nie mogli zdobyć bramki. Na około 25 minut przed końcem meczu, po strzale głową w końcu wyszli na prowadzenie. W końcówce meczu inicjatywę przejęła Rogoźna. Dogrywka mogła stać się faktem. Po jednym z kontrataków Polonia jednak zdobyła drugą bramkę (Gol na moim filmie) i wygrali ten mecz 2-0. Tym sposobem wykorzystali swoją szansę barażową i jednak w nowym sezonie Polonia pozostanie w klasie A.