środa, 4 listopada 2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Puchar Polski 2015/2016, grupa: Śląski ZPN - Rybnik: IV Runda.

Granica Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 04.11.2015 (0-1)
Okręgowy Puchar Polski (Rybnik) Att:310 H:18:00 Cena: 7FOT MOV
Stadion MOSiR (Jastrzębie-Zdrój)

Rzadko się zdarza aby GKS 1962 rozgrywał derbowe spotkania z drużynami ze swojego miasta. W ostatnich latach o ile się nie mylę miało to miejsce tylko z Granicą Ruptawa w Pucharze Polski. Nie inaczej było i tym razem, z tą różnicą iż Ruptawa wystąpiła w roli gospodarza na obiekcie, gdzie na co dzień gra... GKS 1962.

Plus dla organizatora, ponieważ mecz miał zostać rozegrany przy jupiterach. Na miejscu okazało się, że jupitery świecą i to każdy pełną mocą.

Pan w marynarce z powodzeniem grał w dziadka z rezerwowymi (Taka sytuacja na moim filmie).

Ruptawa w biało-zielonych strojach to beniaminek IV ligi (5 Poziom). GKS 1962 to III-ligowiec (4 Poziom).

Około 300 osobowy tłum wtopił się w duży stadion, przez co obiekt świecił pustkami.

Kibice GKS-u utworzyli kilkudziesięcioosobowy młyn. W czasie meczu dawali do zrozumienia, że w Jastrzębiu jest tylko GKS. W drugiej połowie odpalono małe co nieco (także na moim filmie). Po drugiej stronie trybuny krytej zasiadła natomiast...

...grupka kibiców z Ruptawy.

Masażystka Ruptawy była "ulubienicą" kibiców GKS-u. Zwłaszcza w momencie kiedy jeden z zawodników oberwał piłką w "to" czułe miejsce. :)

Na nic tak nie czekałem w ten chłodny wieczór jak na dogrywkę :P. Po 90 minutach cześć widzów ewakuowała się, a kolejni poszli po pierwszej połowie dogrywki. Kiedy wydawało się że mecz rozstrzygną rzuty karne, sędzia chyba trochę z kapelusza podyktował karnego dla GKS-u. W 118 minucie goście wyszli na prowadzenie. W samej końcówce meczu Granica nie strzeliła bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Ogólnie mecz był bardzo nudny, gdzie nieudolne pozycyjne ataki gości, przeplatały się ze sporadycznymi i nieudolnymi kontratakami Granicy. Wynik końcowy 0-1.

Mecz ten rozegrano w ramach IV rundy Pucharu Polski, albo jak kto woli był to mecz półfinałowy. Drugi półfinał pomiędzy Fortecą a Bełkiem rozegrany zostanie dopiero wiosną.