środa, 13 stycznia 2016

Jastrzębski Węgiel (Jastrzębie-Zdrój) - Cerrad Czarni Radom 13.01.2016 (Siatkówka)

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Plus Liga sezon: 2015/2016.

Jastrzębski Węgiel (Jastrzębie-Zdrój) - Cerrad Czarni Radom 13.01.2016 (3-0) 1-Poziom (Siatkówka)
Att:1289 H:18:00 Jastrzębie-Zdrój - Hala widowiskowo-sportowa FOT MOV

Bilet za 25 zł i to podobno po obniżce.

Po ponad 4 latach przerwy, ponownie udałem się na mecz siatkówki. Ostatnio było to także spotkanie Jastrzębskiego i także w tej hali.

Spotkanie na żywo transmitował Polsat Sport.

Kasjerce wyraźnie powiedziałem i to dwa razy, że chcę bilet na jedno z najwyższych miejsc. Otrzymałem bilet na czwarty rząd od... dołu :P. Przeczuwałem, że hala nie wypełni się do ostatniego miejsca, więc zająłem miejsce jakie mi odpowiadało. Ostatecznie nie było zajętych nawet połowa krzesełek, liczącego sobie 3 tysiące miejsc obiektu. Jak na najpopularniejszy sport w Polsce (tak twierdzą kibice siatkówki), bardzo słaba frekwencja.

Na miejscu odkryłem, iż trenerem gości był słynny Raul Lozano.

Każde krzesełko było wyposażone w tzw. klaskacz ze zdjęciem drużyny, który po złożeniu w harmonijkę służył do... dopingu.

Gospodarze na biało.

Klub kibica od mojej poprzedniej wizyty, w dalszym ciągu zajmuje miejsca na tymczasowej trybunie wzdłuż szerokości boiska.

Nie znam się ale mam nadzieje, że profesjonalnie zostały umocowane te reklamy na płycie boiska.

W czasie meczu kilka razy zaprezentowano sektorówkę. Nie wiedzieć czemu za każdym razem kiedy była przerwa między setami i na pewno nie było jej widać w TV.

Sobala obserwuje.

Hala ta powstała kilka lat temu i fajnie ogląda się w niej mecze. Nie rozumiem natomiast jednego, a mianowicie aby dostać się na dolne rzędy pierwszego i drugiego poziomu, najpierw trzeba wyjść na wysokość najwyższych rzędów, aby potem zejść.

W hali trochę za głośno było jak dla mnie :P. Gównie taki efekt wywoływały w/w klaskacze.

Mecz przeciągał się trochę z powodu analiz wideo w spornych sytuacjach. W telewizji to chociaż widać co i jak, a na hali jest tylko decyzja sędziego.

Musiałem przebić tzw. piątkę z tym jegomościem.

Jastrzębski wygrał ten mecz bez straty seta, chociaż były momenty kiedy w danym secie przegrywali kilkoma punktami.