Fotorelacja wraz z opisem z meczu Klasa A 2016/2017, grupa: Katowice.

Jastrząb Bielszowice (Ruda Śląska) - UKS Szopienice (Katowice) 22.04.2017 (0-2)
7-Poziom Att:45 H:16:00 Cena: 0zł FOT MOV

Obok stadionu w Bielszowicach jest wiele domów jednorodzinnych. To dzielnica Rudy Śląskiej, która kibicuje Górnikowi.

Wejście.

Nad nową efektowną trybuną góruje napis "Jastrząb".

Trybuna posiada jednak jeden mankament. Takiego widoku można doświadczyć z drugiego rzędu krzesełek.

Goście z Katowic na żółto-niebiesko.

W pierwszej połowie największym sprzymierzeńcem gospodarzy był wiatr. Po jednym z wykopów ich bramkarza, piłka mało co nie wpadła do bramki przeciwnika.

W jednej z sytuacji bramkarz gości źle obliczył prędkość piłki, która go minęła. Chcąc naprawić błąd, złapał ją rzucając się w kierunku swojego pola karnego. Chyba tylko według sędziego, zrobił to jeszcze przed polem karnym, co nie mogło się inaczej skończyć jak czerwoną kartką.

Już po chwili w bramce stanął rezerwowy bramkarz.

Po przerwie zmiana miejsca.

Klubowy Jastrząb? :)

Na tzw. "mistrza" tego dnia zasługuje spiker. Początek meczu skwitował stwierdzeniem, iż piłka nożna to najwspanialsza dyscyplina sportu. Często przeciągał swoje wywody niczym argentyńscy komentatorzy. Przy wyniku 0-0 do przerwy, trochę nietypowo stwierdził, że liczy na gole Bielszowic, bądź... Szopienic. Tym sposobem zasiądzie on w moim dziale zabawnych spikerów na równi ze złoto mówcami Carbo Gliwice i Spójni Zebrzydowice.

W meczu długo utrzymywał się wynik 0-0, ale w brew pozorom spotkanie było bardzo ciekawe. Grający w dziesięciu goście zdołali zdobyć w drugiej połowie gola na 0-1 po pięknym strzale z wolnego (film). Gospodarze nie mający nic do stracenia atakowali, ale to UKS zdobył drugą bramkę w końcówce meczu. Wynik 0-2. Tabela: 5 i 2.

Po meczu było za mało czasu, aby zaliczyć jeszcze spotkanie Piasta Gliwice z liderem Jagiellonią Białystok (0-1) w ramach rozgrywek Ekstraklasy.