niedziela, 18 czerwca 2017

Spójnia Zebrzydowice - Kuźnia Ustroń 18.06.2017

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Liga okręgowa 2016/2017, grupa: Bielsko-Biała.
Mecz 2017: 43

Spójnia Zebrzydowice - Kuźnia Ustroń 18.06.2017 (0-4) 6-Poziom
Att:160 H:16:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion Spójnia Zebrzydowice

Mecz zapowiadał się ciekawie, ponieważ było spotkaniem ostatniej szansy Spójni na utrzymanie w okręgówce. Musiały zostać spełnione dwa warunki. Spójnia musiała wygrać i nie mogła wygrać LKS Leśna. Dodatkowo w ramach ostatniej kolejki przyjechał zwycięzca ligi, czyli Kuźnia Ustroń.

W Kuźni obecnie gra słynny Adrian Sikora. Ma na koncie ponad 150 meczów w Ekstraklasie, 2 mecze w Reprezentacji. Grał także w APOEL-u Nikozja oraz Realu... Murcia.

Spójnia w jednolitych białych strojach. Kuźnia wyszła na boisko w specjalnych koszulkach ku czci Marka Szymali. Ten do niedawna zawodnik Kuźni, zmarł niedawno po ciężkiej chorobie w wieku 28 lat.

Przewaga Kuźni w tym meczu nie podlegała dyskusji. Gospodarze prosili jedynie o najniższy wymiar kary.

Tak wyglądała ławka rezerwowych gospodarzy. Mecz rozpoczęli w dziesięciu. Po przerwie zagrali już w jedenastu.

Mieczysław Sikora, młodszy brat Adriana, także występował na boiskach Ekstraklasy. Dokładnie ma ich na koncie 27.

Numer 20 walczak Kopiec.

Widzów tego dnia było sporo (około 160). Niektórzy fani musieli długo szukać dobre miejsca do siedzenia.

No i jest na boisku Adrian Sikora. W przerwie przejął opaskę kapitańską od brata Mieczysława. Nie przypominam sobie aby wcześniej na boisku w Zebrzydowicach w oficjalnym meczu zagrał Reprezentant Polski.

Adrian Sikora nie wyróżnił się niczym specjalnym, który raczej był daleko od gry. W jednej z dogodnych sytuacji, fatalnie skiksował.

Niespodzianki nie było i to Ustroń pewnie zwyciężył 4-0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, kiedy goście solidnie docisnęli śrubę. Po przerwie zapowiadało się na pogrom, jednak dla gospodarzy nie było aż tak źle. Momentami nawet prowadzili grę, a czasem zagrozili bramce Kuźni. Tabela końcowa: 14 i 1. Porażka 13-stej w tabeli Leśnej nic nie dało Spójni. Tym gorzej dla zebrzydowian, że mieli z nimi lepszy bilans bramkowy, oraz wygrali oba mecze!

Jeszcze nie wszystko stracone dla Spójni. Następnego dnia okazało się, że do III ligi od nowego sezonu nie przystąpi Polonia Bytom. Ta decyzja klubu ciągnie za sobą korekty tabel kolejnych, niższych lig. W III lidze byt utrzymała Unia Turza Śląska. Z dwóch IV lig, najlepsze drużyny które miały spaść, rozegrają baraż. Są to Slavia Ruda Śląska oraz Spójnia Landek. Właśnie Landek zepchnął swoim spadkiem kolejną drużynę z okręgówki, czyli Spójnię. Gdyby jednak wygrali baraż, to Landek pozostanie w IV lidze, a Spójnia w okręgówce i nie trzeba będzie zdejmować banerów ze zdjęcia.

Suplement 24.06.2017: Spójnia Landek wygrała barażowy dwumecz ze Slavią Ruda Śląska i pozostała w IV lidze. W wyniku czego Spójnia Zebrzydowice pozostała w Okręgówce, a Strażak Dębowiec w A-klasie.