Fotorelacja wraz z opisem z meczu Liga okręgowa 2016/2017, grupa: Katowice II.

Zameczek Czernica - Jedność 32 Przyszowice 03.06.2017 (0-2) 6-Poziom
Att:70 H:17:00 Cena: 6zł FOT MOV
Stadion Zameczek Czernica

Bileter stwierdził, że to bilet rezerwowy, ale chyba to nie była prawda. Wejściówka była dwustronna, wielkości karty do bankomatu.

Zamek Grodziec Śląski, Zameczek Czernica i Zamkowiec Toszek. Co łączy te trzy śląskie kluby? Oczywiście w tych miejscowościach znajduje się zamek. Wcześniej udało mi się zaliczyć Grodziec Śląski - Link. Do odhaczenia pozostaje Zamkowiec Toszek.

Park tuż obok zamku.

Nie zdziwiłbym się gdyby w Czernicy był najmniejszy odsetek praktykujących katolików, ze względu na dużą ilość schodów prowadzących do kościoła.  Było ich aż 71.

Dom meczu 35 minut, więc pora ruszać na stadion.

Trybuna główna.

Gospodarze na czerwono-biało.

O godzinie "zero" obok budynku klubowego na ekipę gospodarzy, którym wyraźnie tego dnia się nie śpieszyło, czekali sędziowie i goście. W pewnym momencie arbiter główny wszedł do środka i gwizdnął ile miał tylko sił. Mecz zaplanowany na 17:00 rozpoczął się z 5 minutowym opóźnieniem.

Mecz zapowiadał się ciekawie, ponieważ drużyna gości traciła tylko 3 punkty do ekipy Dębu Gaszowice, czyli gminnego rywala Czernicy.

Klubowe oszczędności, więc kręcić muszą rezerwowi. :)

Prawie jak w Licheniu.

Widzów około 70.

Dwie 17-stki niczym lustrzane odbicie.

Pierwsza połowa nie była ciekawa. Obie drużyny próbowały atakować, ale wyglądało to kiepsko. Do przerwy było 0-0 ze wskazaniem na gości. W drugiej części gry drużynie Jedności w końcu udało się wyjść na prowadzenie, po pięknym strzale z rzutu wolnego (film). Potem dołożyli drugiego gola po strzale z najbliższej odległości. Wynik końcowy 0-2. Tabela 7 i 2. Dąb Gaszowice z 1 miejsca przegrał swój mecz i Jedność zrównała się punktami z liderem.

Jeden z kibiców Zameczka, chyba zdegustowany grą swych pupili, pozostawił na płocie swój szalik.