Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Majer Klasa A 2017/2018, grupa: Zabrze.

Amator Rudziniec - Sośnica Gliwice 18.11.2017 (1-3) 7-Poziom

Odwiedzenie klubu Amator to było jedno z mojej listy życzeń. Co jak co ale klub o takiej nazwie należało prędzej, czy później odwiedzić.

Budynek klubowy.

Za jedną z bramek powstało ekstra boisko do mini futbolu, ze sztuczną murawą.

Sośnica na czarno.

Z innej beczki. Od razu poznałem to cudo, czyli największy pasażerski samolot świata tj. Airbus A380, który leciał z Toronto do Dubaju; reg: A6-EUK.

W pierwszej połowie ciężko było zrobić takie zdjęcie tj. drużyna gospodarzy pod bramką gości. W tej części gry bramkarz Sośnicy, może dwa razy dotknął piłki.

Trybuna za bramką.

Trybuna drewniana trochę nadszarpnięta zębem czasu.

Linie miały dziwnie małą szerokość.

Do przerwy pomimo zdecydowanej przewagi gości, wynik brzmiał tylko 0-1. Po przerwie gospodarze trochę odważniej zaczęli grać, ale kolejne gole, ponownie były autorstwem gości. Gol na 0-2 to istny kuriozum. Słaby strzał z 20 metrów przepuścił bramkarz, a piłka wpada do bramki, po odbiciu od słupka. Przy stanie 0-3, Amator zdobył honorowego gola w samej końcówce meczu w sytuacji w oko w oko z bramkarzem. Autorem bramki był niejaki Tomasz Janik, ale nie ten z Koszarawy, uważany przeze mnie za piłkarskiego fenomena niższych lig. Po tym meczu Sośnica jest na 2 miejscu, a Amator na ostatniej 16-stej pozycji z bilansem meczów 0-1-14.