sobota, 4 listopada 2017

Spójnia Zebrzydowice - GLKS Wilkowice 04.11.2017

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Liga okręgowa 2017/2018, grupa: Bielsko-Biała.
Mecz 2017: 82

Spójnia Zebrzydowice - GLKS Wilkowice 04.11.2017 (3-1) 6-Poziom
Att: 90 H: 14:00 Cena: 5 zł FOT MOV
Stadion Spójnia Zebrzydowice

Na ostatnim meczu w tym roku w Zebrzydowicach musiałem się pojawić. Odpuściłem nawet mecz roku w Jastrzębiu, gdzie...

...miejscowy GKS 1962 podejmował ROW Rybnik.

Pomimo dobrej pogody, obiekt jeszcze na 5 minut przed meczem świecił pustkami. Ogólna frekwencja wyniosła niecałe 100 osób, czyli poniżej poziomu.

Gospodarze na biało.

Klub GLKS Wilkowice w dniu dzisiejszym widziałem po raz pierwszy w akcji.

Drużyna gości przyjechała do Zebrzydowic jako ostatnia drużyna ligi z bilansem meczów 0-2-11. Gospodarze nieco wyżej w tabeli z bilansem 3-1-9.

Jeden z nowych bramkarzy Spójni tj. Patryk Mika. Rozegrał tego dnia kapitalne zawody. Można powiedzieć, że wygrał mecz Spójni. Jedna z jego fenomenalnych interwencji na filmie.

Frekwencję trzeba było ratować kim tylko się dało.

Robert Janulek (po prawej), drugi bohater tego dnia. Autor dwóch pierwszych goli dla Spójni w tym meczu. Ponadto dołożył asystę przy trzeciej bramce. Przez portal Sportowe Beskidy, uznany właśnie bohaterem kolejki.

Gospodarze zdawali sobie sprawę, że pomimo podejmowania ostatniej drużyny, nikt za darmo trzech punktów im nie da. Skupienie od początku pozwoliło na zdobycie dwóch szybkich bramek, przez wspomnianego Janulka. Po przerwie nastąpiło małe rozluźnienie, po czym goście zdobyli bramkę na 2-1 z rzutu karnego (film). W tym meczu różnie mogło być i gdyby nie interwencje bramkarza Spójni, goście mogliby nawet wygrać. Spójnia trafiła jednak na właściwe tory, po czym zdobyła trzeciego gola i wygrała 3-1.