sobota, 4 listopada 2017

Zryw Bzie (Jastrzębie Zdrój) - Żar Szeroka (Jastrzębie Zdrój) 04.11.2017

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Klasa B 2017/2018, grupa: Rybnik.
Mecz 2017: 83

Zryw Bzie (Jastrzębie Zdrój) - Żar Szeroka (Jastrzębie Zdrój) 04.11.2017 (1-2) 8-Poziom
Att: 20 H: 17:00 Cena: 0 zł FOT MOV
Treningowe ul. Kasztanowa (Jastrzębie-Zdrój)

Już za chwilę mój trzeci i ostatni mecz tego dnia, czyli Wielkie Derby miasta Jastrzębie-Zdrój. Z powodu złego stanu boiska, spotkanie przeniesiono na sztuczną murawę przy ulicy Kasztanowej. Ponadto godzinę rozpoczęcia meczu zmieniono na 17-tą, dzięki czemu mogłem pojawić się na tym ciekawym spotkaniu. Gdyby godziny nie zmieniono miałbym niezły ból głowy, który mecz wybrać tzn. pozostałe opcje były takie: GKS 1962 - ROW (mecz roku na Harcerskiej), Spójnia Zebrzydowice - Wilkowice (ostatni mecz w 2017 roku w Zebrzydowicach, który wybrałem).

Mecz derbowy to i trybuny były niemal pełne :P.

Zryw Bzie na zielono-czarno.

Zawodnicy Żaru mieli ciekawe koszulki, na których widniało nazwisko albo ksywka piłkarza.

Jak przystało na spotkanie derbowe, sędzia pokazał w meczu około 10 żółtych kartek.

Tu kiedyś była Ekstraklasa tzn. ówczesna 1 liga.

Zamrażacz dla zawodników, nieco zmroził murawę.

Najlepsza ksywka jaką widziałem tzn. Naleplando. Inny dumnie nosił nazwę Raul.

Do wejścia przygotowuje się Mateusz Kuchcik, bez ksywy na koszulce.

Kiedy Kuchcik wszedł na boisko Żar wykonywał rzut wolny. Od momentu gwizdka sędziego i wznowienia gry do gwizdka kończącego spotkanie, minęły raptem 3 sekundy. W ten sposób wspomniany zawodnik jest chyba najkrócej oglądanym zawodnikiem przeze mnie w czasie jednego meczu. Oczywiście w tym czasie ani razu nie dotknął piłki. Prawdę mówiąc sam chciałbym taki mecz zaliczyć, aby mieć w CV oficjalny mecz.

Mecz lepiej ułożył się dla nominalnych gospodarzy, którzy do przerwy wygrywali 1-0, po golu z rzutu wolnego. W tej interwencji nie popisał się bramkarz Żaru (gol na filmie). Jeszcze przed przerwą lepiej zaczęli grać goście. Zaraz na początku drugiej części gry doszło do wyrównania. W końcówce meczu w tym wyrównanym spotkaniu Żar strzelił zwycięskiego gola, po przypadkowym strzale głową (bramka na filmie). Derby dla Żaru Szeroka.Tym sposobem spadkowicz z A-klasy przegrał z drużyną, która jeszcze sezon temu grała w.... C-klasie.

Na koniec dwa słowa o portalu JasNet, który nie pierwszy raz zrobił mi reklamę, publikując moje fotki, za co dziękuję.