Fotorelacja wraz z opisem z meczu B-klasa Racibórz 2017/2018.
Mecz 2018: 25

Jedność Rogoźna (Żory) - Polaris Żory 13.05.2018 (0-6) 8-Poziom
Att: 30 H: 17:00 Cena: 0 zł FOT MOV
Stadion Jedność Rogoźna

Na meczu w Rogoźnej byłem już dwa razy. Były jednak dwa powody, aby ponownie tutaj przyjechać i od razu powiem oba powody szlag trafił. Po pierwsze chciałem kupić #biletnadziś, których jak się okazało, obecnie klub nie posiada. Po drugie chciałem zaliczyć mecz, który byłby przerwany w wyniku zdekompletowania drużyny. Mowa tutaj o gospodarzach, którzy ostatnio każdy mecz kończą przed czasem, przegrywając wysoko spotkania. Tym razem mecz trwał jednak pełne 90 minut :D.

Gospodarze na biało-czarno rozpoczęli to spotkanie w 10-osobowym składzie.

Pomoc w reperowaniu bramki, okazali nawet zawodnicy gości.

Wielkie derby miasta Żory oglądało koło 30 widzów.

Na meczu miałem przyjemność po raz pierwszy porozmawiać z miejscowym groundhopperem Tomaszem, który kiedyś grał w klubie z Rogoźnej.

W tym meczu ostatnia drużyna w tabeli podejmowała minimalnie lepszy pod tym względem Polaris. Pomimo, że gospodarze grali w dziesięciu, sprawiali w pierwszej połowie chyba lepsze wrażenie na boisku. Ten stan rzeczy doprowadzał trenera gości do białej gorączki. Jeszcze w pierwszej połowie zupełnie niespodziewanie, goście wyszli na prowadzenie po pięknym strzale z pierwszej piłki zza pola karnego. Po przerwie to już był wysyp bramek dla Polarisu Żory. Wynik końcowy to 0-6. Mam nadzieje, że kryzys w klubie Jedność zostanie zażegnany i przystąpią do rozgrywek w kolejnym sezonie.